Reprezentacja Gminy Wrocław we Wspólnotach Mieszkaniowych

 

Zarząd Zasobu Komunalnego reprezentuje Gminę Wrocław, jako właściciela lokali we wspólnotach mieszkaniowych, z którymi związany jest udział w nieruchomości wspólnej.

W chwili obecnej reprezentujemy Gminę Wrocław w około 2.600 wspólnotach mieszkaniowych.

W oparciu o obowiązujące przepisy, tożsamo jak pozostali właściciele naliczamy i płacimy zaliczki, koszty remontów, podpisujemy uchwały.

Decyzje właścicielskie są podejmowane m.in. w oparciu i zgodnie z:

  1. ustawę o własności lokali;
  2. kodeks cywilny;
  3. ustawę o gospodarkę nieruchomościami;
  4. prawo budowlane;
  5. przepisy lokalne: uchwały Rady Miasta, Zarządzenia Prezydenta Wrocławia.

Uchwały są podpisywane na zebraniu wspólnot mieszkaniowych lub w drodze indywidualnego zbierania podpisów.

Dla nowopowstałych wspólnot pozyskujemy oferty na zarządzanie. Uczestniczymy w ustaleniu sposobu zarządu nieruchomością wspólną.

Planowanie remontów, inwestycji, ich finansowania, rozwiązywania problemów, skarg, ocena pracy zarządcy, zarządu czy wykonywania prac zleconych administratorowi nieruchomości dokonywana jest na forum zebrania członków wspólnoty mieszkaniowej.

ZZK nie prowadzi nadzoru nad zarządcami czy firmami administrującymi. Nie posiadamy również uprawnień do rozpatrywania skarg na podmioty gospodarcze i osoby fizyczne zajmujące się szeroko pojętym zarządzaniem nieruchomościami. Nie wydajemy decyzji w tym zakresie gdyż Gmina jest takim samym właścicielem, jak każdy z właścicieli lokali wyodrębnionych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij