Widoczny front odnowionej elewacji z balkonami, wysokimi oknami

Koniec prac remontowych przy ul. Księcia Witolda 33 - ta piękna kamienica z końca XIX wieku odzyskała swój dawny blask i kolorem elewacji zwraca uwagę przechodniów spacerujących po Kępie Mieszczańskiej

Prace remontowe przeprowadzone w nieruchomości, to jednak przede wszystkim likwidacja pieców na paliwo stałe, które zastąpiliśmy centralnym ogrzewaniem. To oznacza, że nadodrzańska kamienica jest kolejną, którą podłączyliśmy do miejskiej sieci w toku likwidacji starych źródeł ogrzewania.
Warto dodać, że w trakcie uciepłownienia jest obecnie 71 nieruchomości, a to oznacza 511 lokali mniej z piecami starego typu. W trakcie postępowania przetargowego jest 14 budynków (dane na 31.03.22 r.).
Przebudowa instalacji zimnej wody, wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej oraz budowa pomieszczenia węzła cieplnego piwnicy, były niezbędnymi pracami, aby mieszkańcy mogli w pełni korzystać z miejskiej sieci.

Pięć kondygnacji, 17 lokali mieszkalnych, jeden użytkowy, a to wszystko za piękną elewacją w kolorze ugru. Remont elewacji oraz balkonów i tarasów były niezbędnymi do wykonania z uwagi na stan techniczny budynku. Wzmocniono nadproża balkonów, wykonano izolację, położono nowe posadzki.
Podczas prac na elewacji odnowiono liczne detale architektoniczne. Renowacji poddano też masywne drzwi wejściowe, które zostały pomalowane na kolor ciemnej zieleni.
Inwestycja wyniosła blisko 830 tys. zł. Część funduszy została pozyskana ze środków Unii Europejskiej.

Widoczny budynek narożny z wyremontowaną ścianą frontową oraz szczytową; na tej ostatniej mural
Na zdjęciu kolaż czterech fotografii; dwie pierwsze obrazują elewację zabytkowej kamienicy sprzed remontu, dwie pozostałe pokazują efekt po; odrestaurowana cegła klinkierowa wraz z poniemieckim napisem reklamowym

Zakończył się kompleksowy remont 120 letniej kamienicy. Odrestaurowana elewacja wraz z odtworzonym przedwojennym napisem na budynku przyciągają uwagę z daleka. Inwestycja objęła również wnętrze nieruchomości: kompleksowy remont klatki schodowej, renowacja oryginalnych medalionów w sieni, podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej, czy likwidacja toalet w częściach wspólnych. Sukcesywnie remontujemy nasz zasób!

Czytaj więcej Nadodrzańska perełka przy ul. bp. Tomasza I

Licząca ponad sto lat kamienica nr 8 przy ul.Biskupa Tomasza I wkrótce przejdzie generalny remont. Zarząd Zasobu Komunalnego właśnie rozstrzygnął przetarg na realizację prac wewnątrz budynku i przy jej elewacji. Zabytkowa kamienica zostanie też podłączona do sieci ciepłowniczej.

Czytaj więcej Kamienica na wrocławskim Nadodrzu odzyska dawny blask

W 2020 roku kolejne kamienice zyskały swój dawny blask. W ubiegłym roku ZZK zakończył prace remontowe w 13 kamienicach. Koszt tych prac to ponad 14 mln złotych. W najbliższych miesiącach realizowane będą remonty w kolejnych budynkach mieszkalnych. W 2021 na rewitalizację naszego zasobu planujemy wydać ponad 12 mln złotych.

Czytaj więcej Remonty wrocławskich kamienic w 2020 roku

Zarząd Zasobu Komunalnego w imieniu Beneficjenta – Gminy Wrocław, realizuje prace polegające na modernizacji systemu grzewczego w 510 gminnych lokalach mieszkalnych zlokalizowanych w 46 budynkach na terenie Wrocławia. Poprzez modernizację źródeł ciepła Projekt przyczyni się do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Czytaj więcej Projekt „Ograniczenie emisji kominowej w zasobie mieszkaniowym Gmin Wrocław poprzez likwidację węglowych źródeł ciepła – etap 3”

Przedmiotem Projektu jest modernizacja systemów grzewczych w 250 lokalach mieszkalnych zlokalizowanych w 29 wielorodzinnych budynkach mieszkalnych należących do Gminy Wrocław. Projekt jest elementem Programu Gospodarki Niskoemisyjnej dla ZIT WrOF” – gmina Wrocław. Beneficjentem Projektu jest Gmina Wrocław. Projekt zrealizowany zostanie przy udziale Zarządu Zasobu Komunalnego (podmiot realizujący projekt) oraz Wrocławskich Mieszkań Sp. z o.o. Podmioty będą pełnić również funkcje Operatów Projektu.

Czytaj więcej Projekt „Ograniczenie emisji kominowej w zasobie mieszkaniowym Gminy Wrocław poprzez likwidację węglowych źródeł ciepła”

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij